sobota, 12 kwietnia 2014

Sztuka - Kwiatki na dzień...

Pomysły na proste i urocze prezenty z okazji Dnia Matki, Babci, Dziadka, Ojca, urodzin, imienin...czy czegokolwiek, co nam przychodzi do głowy, zawsze się przydają. Im więcej różnych sposobów na wykonanie obrazka czy kartki mamy tym mniej czasu zaprzątamy sobie zastanawiając się, co zrobić z dzieciakami w tym roku. Oto jeden z tych ładnych i szybkich pomysłów na kwiatki na każdą okazję...Jak to zrobić?

Materiały:
kolorowe papiery
nożyczki
klej

Wykonanie:

1. Tniemy papier na kolorowe paski i sklejamy końce każdego z nich. Powstały w ten sposób kwiaty.2. Przygotowujemy dwa prostokąty papieru. Większy na ramkę i mniejszy, wewnętrzny na tło dla kwiatka lub kwiatów. 3. Sklejamy ramkę i tło, a następnie przyklejamy do nich przygotowane kwiatki.


Kreatywność czy naśladownictwo?Prace moich dzieciaków zazwyczaj wychodzą różnie. Pokazuję im wzór i sposób wykonania. Nie ingeruję jednak w ich pomysł na pracę. Sami wybierają kolory, doklejają dodatkowe elementy. Nawet jeśli nam wydaje się, ze do siebie nie pasują, mam wrażenie, że najważniejsze, aby podobało się im. Czasem słyszę, że takie prace to zabijanie kreatywności dzieci. Czy rzeczywiście? Czy takie gotowe wzory rzeczywiście niszą pomysłowość dzieci? 

0 komentarze:

Prześlij komentarz