piątek, 31 października 2014

Narzędzia - Edycja obrazów

W pracy nauczyciela i do zabawy w domu na pewno nie raz przyda się Wam narzędzie do nakładania obrazków i dymków na zdjęcia.
Strona - http://www.toonytool.com/ to fantastyczne darmowe narzędzie do edycji zdjęć. Można wybrać jeden z dostępnych obrazów lub załadować swój. Nałożyć postacie, zwierzęta i dymki. Jestem zachwycona, a i uczniowie na pewno docenią możliwość wykonania pracy w tej formie.

Co można z nim zrobić?

1. Tworzenie komiksów - to chyba moje ulubione zastosowanie. W łatwy sposób uczniowie mogą stworzyć komiks. Zdjęcia są dla nich bardzo inspirujące i autentycznie zachwycają.

2. Praca nad dialogami - połączona oczywiście z komiksem. 

3. Opis krajobrazu/miejsca.

4. Opis zwierzęcia -  zwierzę mówiące samo o sobie, to bardzo ciekawe ćwiczenie zarówno pod względem samej formy wypowiedzi jaką jest opis (zamieszczenie odpowiednich informacji, kolejności) a także pierwszoosobowej formy narracji. Zarówno ćwiczenie na wyobraźnię - Gdybym był wielbłądem, to co bym o sobie powiedział?

5. Zajęcia wychowawcze - do zdjęć uczniów można dołożyć dymki na wypowiedzi i wykorzystać je w czasie zajęć.

Macie jeszcze jakieś pomysły? Na pewno! Napiszcie proszę w komentarzach. Być może ktoś z nich skorzysta i przeprowadzi ciekawą lekcję lub spędzi miły czas z dzieckiem w domu! 

Co ćwiczy dziecko?

1. Koordynacja wzrokowo -ruchowa - poruszanie myszką, powiększanie i zmniejszanie obiektów, przenoszenie, dopasowywanie wielkości.
2. Skupianie uwagi
3. Pisanie - zarówno pisanie na klawiaturze (znaki specjalnie ą, ę, ł itp. kasowanie tekstu, wielka litera) jak i pisanie twórcze (formułowanie swoich myśli w wypowiedź pisemną - mówiąc "po ludzku": Zapisywanie słów, zdań.)
3. Kreatywność - rozwijanie twórczości, wyobraźni i pomysłowości.


0 komentarze:

Prześlij komentarz