środa, 3 grudnia 2014

Przyroda - Żubry on-line

Lasy Państwowe proponują "podglądanie" żubrów i innych zwierząt leśnych. Jest to możliwe dzięki kamerze zamontowanej w Puszczy Białowieskiej. 

Na stronie Lasów Państowowych można znaleźć przekaz na żywo.


"Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku). To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu." - piszą na stronie autorzy projektu. 


W czasie, kiedy na polanie akurat nie ma żubrów kamera obserwuje życie pozostałych zwierząt leśnych - ptaków, saren, jeleni. Nocą specjalna funkcja podczerwieni (niezauważalna dla zwierząt) pozwala obserwować zwierzęta aktywne w nocy. Niemal za każdym razem po zmierzchu można popatrzeć na dziki lub lisy. 

Fantastyczna okazja, żeby zobaczyć prawdziwe zwierzęta bez specjalnego montażu. Porozmawiać z dziećmi na temat potrzeby dokarmiania zwierząt, na temat zwyczajów zwierząt i ich trybu życia. 

W mojej klasie ostatnio przekaz na żywo z polany jest cały czas uruchomiony na klasowym komputerze. W ten sposób w czasie przerwy chętni mogą podpatrzeć życie zwierząt i wciąż mamy nadzieję, że wydarzy się coś ciekawego. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz