niedziela, 4 stycznia 2015

Sztuka - Pomysł na choinkę

Jak w szybki, prosty i atrakcyjny sposób wykonać choinkę, która będzie ozdobą sali lekcyjnej.


Co zrobić jeśli w sali nie ma zbyt dużo miejsca na choinkę albo kiedy tej choinki po prostu się nie ma. Nie jest to mój pomysł. Podpatrzone w sieci. 

Każdy uczeń odrysowuje swoją dłoń, wycina ją. Wycięte dłonie przyklejamy do ściany (taśma papierowa nie zostawia śladów) i tak oto mamy gotowe drzewo. Pozostaje je tylko ozdobić.


My w tym roku przygotowaliśmy proste bombki - pawie oczka. Najmniejsze kółeczko uczniowie ozdabiali według własnego pomysłu. Następnie naklejali je na coraz większe koła wycięte z kolorowego papieru. Zadanie ciekawe i dające swobodę, gdyż każda bombka jest inna. Uczące komponowania swojej pracy - uczniowie sprawdzali na jakim kolorze najlepiej będzie wyglądał ich projekt i taki dobierali jako podstawę. Dodatkowo wycinanie coraz większych kół wcale nie było proste i jest świetnym ćwiczeniem. 


A takie małe choineczki ozdobiły nasze okno. Równie proste do wykonania, a dają naprawdę przyjemny efekt. Zielony trójkąt ozdabiamy gotowymi gwiazdkami np. z dziurkacza w kształcie gwiazdek. Zamiast gwiazdek można użyć też zwykłych kółeczek z dziurkacza lub kuleczek bibuły. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz