środa, 14 grudnia 2016

Edukacja językowa - Spotkanie z Andersenem

Spotkanie z Królową śniegu to zawsze dobra okazja do twórczej i ciekawej pracy. Tym razem uczniowie wyobrazili sobie, że mogą porozmawiać z autorem baśni. 

Bardzo lubię spotkania z lekturą, które mają szansę dać radość i zostać we wspomnieniach dzieci, jako miły i ciekawy czas.

Bardzo lubię też komiksy, a szczególnie te inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. W czasie zajęć poznaliśmy kilka faktów z życia Andersena, które dla uczniów były bardzo interesujące. Szczególnie to, że podróżował i uczył się baletu. Posłużyły one stworzeniu komiksów, które są niezwykle lubianą formą pracy. Jestem przekonana, że dzięki takim działaniom w przyszłości część z nich będzie umiała powiedzieć coś ciekawego o tym wspaniałym baśniopisarzu.

Ciekawe jest dla mnie szczególnie to, że część uczniów przeniosła go w czasy współczesne, część oparła się dokładnie na wiedzy zdobytej na lekcji, część dała się ponieść fantazji... Był element humorystyczny - Andersen w stroju baletowym. Wiemy też, że żył w tych samych czasach, co Chopin!

Informacje o tym, jak stworzyć taką interaktywną książkę znajdziecie tutaj -->  http://www.wmk.edu.pl/2015/12/narzedzia-ksiazka-on-line.html


0 komentarze:

Prześlij komentarz