niedziela, 26 marca 2017

Sztuka - Pierwsze pąki na drzewach

Wiosna to temat niezwykle wdzięczny zarówno w sferze literackiej, muzycznej, jak i plastycznej. Daje ogromne możliwości wykonywania ciekawych prac plastycznych. Jedna z nich to praca, która pokazuje rozpoczęcie wiosny. 


Na wykonanie poświęciliśmy dwie lekcje. Temat drzew w różnych porach roku jest bardzo ciekawy dla dzieci, jeśli uda się go wykonać różnorodnymi technikami. Tutaj dla odmiany - Jesienne drzewo.

Pierwszego dnia wykonaliśmy papier malowany farbą akwarelową na mokrym papierze. Moim zdaniem bardzo trudna technika, ale daje piękne efekty. Dzieciaki moczą kartkę (używaliśmy do tego celu gąbeczki i miseczki z wodą), a następnie na mokrą kartkę nanoszą farbę akwarelową. Dużo wody, wszystko pływa, ale pięknie się ze sobą łączy i można osiągnąć fascynujące efekty. Trzeba tylko przeznaczyć na to sporo czasu i uprzedzić, że czarny kolor może nie jest najlepszym wyborem...

Drugi element to wycinanie drzewa ze ścinków papieru. Układamy drzewko na papierze, naklejamy i praca gotowa.

Tło daje ciekawy efekt, a samo drzewo jest dość ascetyczne w wyrazie i doskonale nadaje się właśnie na rozpoczęcie wiosny, kiedy wszystko jest jeszcze trochę szarawe, przykurzone, ale już powoli budzące się do życia.


Pomysł zaczerpnięty z bloga Kreatywne prace plastyczne (bardzo lubię tam zaglądać, zachęcam). Są tam dokładne opis,y jak zrobić taki papier na tło.

2 komentarze:

  1. Cieszę się, że skorzystaliście z moich blogowych inspiracji. Ależ udane prace. I tak pieknie się różnią! Pozdrawiam wiosennie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, inspirujemy się i sama muszę się uczyć zanim moi najmłodsi ruszą do akcji! :)

      Usuń