wtorek, 22 sierpnia 2017

Czytelnia - Uratuj mnie

Książki nie zawsze służą tylko do czytania. Są też książki do zabawy, do działania i do poruszania ważnych spraw w prosty i ciekawy sposób. Takie Książki niezwykłe!


Taką książką jest właśnie propozycja Wydawnictwa Bajka pt. "Uratuj mnie". Filmy pokazujące książkę Georga Patricka pojawiły się w sieci już dawno, jednak na polskie wydanie trochę trzeba było poczekać.

Ważna tematyka

Wspaniała pozycja poruszająca sprawy zwierząt. Pokazuje, gdzie jest prawdziwe miejsce zwierząt. W naturze, w ich własnym środowisku, a nie w zamknięciu, cyrku czy na podłodze jako dywan.

Prostota przekazu

W książce nie ma tekstu. Są ilustracje. Dwie sąsiadujące ze sobą strony pokazują różne środowiska w jakich może znaleźć się dane zwierzę. Czytelnik przewracając przezroczystą stronę "ratuje zwierzęta". Wszystko to za pomocą prostej foli z nadrukiem zwierząt, która po przełożeniu pokazuje zupełnie inny obraz. Empatia i ochrona zwierząt w najczystszej i najprostszej postaci.

 

Warto znaleźć miejsce na swojej półce na tę książkę. Jak niewiele potrzeba, aby przekazać ważne sprawy i uwrażliwiać czytelnika na potrzeby zwierząt. Jestem poruszona.

Tutaj krótki film o słoniach, gdzie pojawia się i książka:

0 komentarze:

Prześlij komentarz