poniedziałek, 23 października 2017

Edukacja językowa - Projekt Pisarski

"Akademia Pana Kleksa" to wspaniała okazja do rozwoju umiejętności pisarskich. Warto z uczniami stworzyć księgę snów złapanych nocą przez lusterka.

Efektem projektu będą książki "Mój sen w Akademii Pana Kleksa".

Okładka

Na okładce uczniowie umieszczają lusterko. Przy pomocy cyrkla rysują koło, które wycinają i owijają je folią aluminiową. Następnie planują wygląd swojej okładki - tytuł, autor i inne elementy.

Tekst

Uczniowie opisują swój sen w Akademii. Najpierw robią to "na brudno", a następnie przepisują na kartki. U mnie mieli do wyboru: przepisanie własnym piórem/długopisem lub ołówkiem (tak, jak zwykle to robią), zapisanie tekstu piórem maczanym w kałamarzu, przepisanie tekstu na maszynie do pisania lub komputerze. Najmniej osób wybrało maszynę - okazała się najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna. Po równo rozdzieliła się ilość osób chętna do pisania wiecznym piórem i na komputerze. Pojedyncze osoby wybrały zwykły długopis.

Ilustracja

Jako ozdobę wybraliśmy swój portret z kolorowymi włosami. Uczniowie najpierw rysowali twarz, a następnie stawiali na kartce krople wodnistej farby, którą rozdmuchiwali przy użyciu słomki.

Lubię takie dziecięce książki - czasem bardziej obszerne, czasem mniej. Ważne, że stworzone samodzielnie i warte pokazania innym.

Tutaj znajdziecie pomysł na książkę o Chopinie.

0 komentarze: