sobota, 4 listopada 2017

Czytelnia - Naciśnij mnie

Czy Wy także kochacie interaktywne książki? Książki, które służą nie tylko do czytania? Jeśli tak, to książka "Naciśnij mnie" spełni Wasze oczekiwania. 


Wspaniała propozycja wydawnictwa BABARYBA.
Herve Tullet - autor i ilustrator dzieła - wpadł na niezwykły pomysł zabawy z książką. Czytelnik na kolejnych stronach otrzymuje polecenia do wykonania. Należy książkę naciskać, dmuchać, trząść i przekręcać...aby zobaczyć, co się stanie. 


Dla mnie to pozycja, która nie dość, że pięknie i porządnie wydana (twarda oprawa, mocny papier stron) to jeszcze wzbudza dziecięcy zachwyt i radość. Dzięki takim książkom zachęcamy do czytania, do obcowania z literaturą - tu może bardziej z ilustracją, ale na pewno z pewnego rodzaju sztuką. Tekstu jest niewiele za to wrażeń już znacznie więcej. Niesamowite pobudzenie wyobraźni, kiedy zanim przewrócimy stronę wyobrażamy sobie, co się stanie z kropkami. 

Niewątpliwą zaletą jest także dwujęzyczność. Wszystkie strony mają bowiem opis zarówno po polsku jak i po francusku. 


Podobne książki niezwykłe to:
"Uratuj mnie" czy też "Co kryje las".

3 komentarze:

 1. Ciekawa propozycja! Spróbuję upolować w księgarni by przetestować i być może sprezentować siostrzeniec (choć o u niej o miłość do książek nie muszę się martwić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę warto :) dobrze wiedzieć, że jest w narodzie woda czytania!.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń