piątek, 14 listopada 2014

Przyroda - Poznajemy ptaki z "Bądź na pTAK!"

Dobre materiały i pomoce to już połowa sukcesu w pracy nauczyciela. Pierwsze zajęcia z pakietem "Bądź na pTAK!" wypadły fantastycznie. Dzieciaki po otworzeniu pakietu nie mogły się ich doczekać. Jak wyglądały? Zobaczcie.


Jakie znacie ptaki?

Wspólnymi siłami postanowiliśmy zebrać jak najwięcej nazw ptaków, które znamy. Rozpoczęliśmy od dyskusji z parach, a następnie każda para po kolei wymieniała nazwę jednego ptaka i tak, aż do wyczerpania pomysłów. Udało się nam zgromadzić 40 nazw ptaków.Prezentacja multimedialna

Do pakietu dołączona jest prezentacja z przepięknymi zdjęciami ptaków i ich opisami. Przy każdym z nich jest także krótkie nagranie odgłosów. Ptaków było sporo i musieliśmy dokładnie obejrzeć wszystkie, aby uczniowie mogli zachwycić się każdym kolejnym zdjęciem.

 

Klasowy Atlas Ptaków

Wspólnie, dzięki dołączonym do pakietu kolorowankom, Album Ptaków. Uczniowie pracowali z dużym przejęciem. Kolorowali według wzoru i porównywali ze sobą ptaki. Zastanawialiśmy się też, dlaczego samce są zazwyczaj bardziej kolorowe od samic.

Utrwalanie nazw ptaków

Każdy kto skończył część pracy nad albumem mógł odrysować ptaka w zeszycie i zapełnić go nazwami ptaków.

Gry i zabawy

Po zakończonej pracy czekała nagroda - puzzle i Ptasi Piotruś. Okazało się, że był to moment na odpoczynek, ale też ogromne emocje i naukę współpracy.Tak właśnie poznaliśmy wiele nowych gatunków ptaków. Pierwsze zajęcia za nami.
Pakiet "Bądź na pTAK!" jest w moim odczuciu naprawdę dobry. Nie mówiąc o tematyce, która jest ważne ma też kilka innych zalet. Pięknie wydany i ciekawy - dużo elementów takich, jak gry, materiały do konkursów, puzzle, maski do przedstawień. Scenariusze są naprawdę interesujące. Dobrze opisane i nie przeładowane, bez zbędnych treści i ozdobników. Wydaje mi się, że szczególnie interesujący może być dla osób, które tak, jak ja akurat do przyrody ogromnego serca i smykałki nie mają.
Pakiet można zamówić na tej stronie "Szkoła na pTAK

0 komentarze:

Prześlij komentarz