czwartek, 3 września 2015

Narzędzia - LearningApps

LearningApps to zupełnie darmowy portal pełen gier i inspiracji. Warto założyć konto i z niego skorzystać. 


http://learningapps.org/

Platfmorma LearningApps to fantastyczne i zupełnie darmowe narzędzie oddane w ręce nauczycieli i...uczniów. Znajdziecie na nim wiele ciekawych gier oraz narzędzi do użytku w klasie. Mamy tam milionerów, memory, wyścigi, tablicę korkową na tablicę interaktywną, puzzle z ukrytymi filmami lub zdjęciami, czy też edytor dzięki któremu możemy do filmu dodać etykiety lub napisy. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogą gry tworzyć. Fantastyczna nauka!

Bez logowania

Z serwisu można korzystać bez zakładania konta. Wystarczy w pole wyszukiwania (lewy górny róg pod logiem) wpisać interesujący nas temat - na przykład "dodawanie", a następnie spośród pojawiających się wyników wybrać interesującą nas grę. Link wysyłamy uczniom lub rodzicom lub korzystamy z gry w czasie zajęć.

Dostęp po założeniu konta

Założenie konta umożliwia nam dwie rzeczy:
1. Możemy tworzyć własne gry. Edytor jest bardzo prosty i intuicyjny. Więcej wskazówek na kanale Joanny Palińskiej(link na końcu tego wpisu) w formie wideo - tutoriali.
Tworzenie własnych gier pomoże dopasować tematykę i zakres do potrzeb grupy.
Bardzo lubię tworzyć zadania, w których uczniowie na koniec otrzymują wskazówkę związaną z nadchodzącą lekcją - czasem jest to film, a czasem zdjęcie.
2. Można stworzyć własną klasę. Założyć uczniom konta. Dzięki temu można zadawać im konkretne zadania. Mamy też dostęp do informacji o tym, kto zadanie wykonał.

Zastosowanie

LearningApps stosuję głównie, jako zadania domowe. Mam nadzieję, że niebawem zagoszczą też częściej na lekcjach, ale to już zależy od sprzętu, nie ode mnie..
Moje ulubione to Milionerzy i Puzzle. Milionerów stosuję często jako test czytania ze zrozumieniem. Uczniowie czytają test w podręczniku, a następnie odpowiadają na coraz trudniejsze pytania.
Drugą moją ulubioną aplikacją są Puzzle. Z reguły ukrywam pod nimi film, który jest związany z kolejną lekcją.


Aplikacje Publiczne

Jeśli tworzymy aplikację warto ją opublikować. Dzięki temu, ktoś na pewno z niej skorzysta zamiast tworzyć własną.
W tym celu klikamy przycisk "publiczna aplikacja" i wypełniamy ankietę.

Praktyczne wskazówki

Warto zwrócić uwagę na linki umieszczone pod grą. Korzystamy z nich, aby wysłać grę uczniom lub umieścić ją na stronie internetowej. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej korzystać z Linku do wersji pełnoekranowej. Wtedy dzieciakom wyświetla się jedynie gra bez opisów.

Mam nadzieję, że jeśli ktoś z Was nie znał jeszcze learningapps, pozna serwis niedługo i że się spodoba. Myślę, że jest naprawdę prosty i atrakcyjny. Może podzielicie się spostrzeżeniami..?

Tutoriale Joanny Palińskiej0 komentarze:

Prześlij komentarz