sobota, 19 sierpnia 2017

Edukacja językowa - Plakaty

Podsumowanie zdobytej wiedzy w formie plakatu jest zawsze dobrym pomysłem. Można go realizować już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Nie jest nudno, bo plakat plakatowi nierówny. Za każdy razem jakoś inaczej da się podejść do tematu. 

Mieszkańcy zimowej krainy

Zamiast wykonywać tradycyjny opis zwierzęcia uczniowie w grupach tworzą duże plakaty prezentujące wybrane zwierzę. Każda grupa otrzymuje inne zadanie. Z takim poleceniem radzą sobie już najmłodsi uczniowie, którzy dopiero zaczynają pisać.

Plakat cyfrowy

Tablety, jak pisze od dawna Jolanta Okuniewska, powinny stać wyposażeniem piórnika tak, jak ołówek czy gumka. Uczniowie w parach lub samodzielnie tworzą notatkę na podstawie zgromadzonej wiedzy. Proponuję wykorzystać aplikację PicCollage, która doskonale pozwala łączyć obraz z tekstem.

 

Reklama biura podróży

Omawiając wybrane miejsce warto pokusić się o stworzenie plakatów zachęcających do wycieczki w to miejsce. Wcale nie jest to łatwe zadanie. Należy stworzyć ofertę, opis atrakcji związanych z danym regionem i zaplanować wszystko graficznie. Praca doskonale się sprawdza w klasie trzeciej, w grupach 2-3 osobowych.
A późniejsze plakaty zatytułowane "Szczęśliwa podróż", "Radosne wakacje" itp. sprawiają, że serce rośnie.


0 komentarze:

Prześlij komentarz