środa, 16 grudnia 2020

Czytelnia - Pluszowy zajączek

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu magiczny czas. Szczególnie dla dzieci. To czas, kiedy dzieją się niezwykłe rzeczy. Przypomina nam o tym piękna opowieść pani Iwonny Buczkowskiej. 


Wydawnictwo Bis ma w swojej kolekcji piękną książkę "Pluszowy zajączek". To opowieść, której głównymi bohaterami są maskotka, mróz, bałwan i wrona. Autorka ożywiła bliskie i znane dzieciom postacie - na co dzień milczące, których można by powiedzieć, nie zauważamy. 

Dla kogo?

Opowieść do wspólnego czytania - dla rodziców, opiekunów, wujków, cioć, babć i dziadków. Zapewni miłe i pełne ciepła chwile z dzieciakami z przedszkola i młodszych klas podstawówki. Zachęca do rozmowy, troski i zastanowienia się nad tym, co ważne. 

O czym jest ta historia?

Pluszowy zajączek musi ruszyć w podróż do Laponii, aby odnaleźć Świętego Mikołaja i... naprawić swój błąd. Jaki to błąd? Co takiego uczynił nasz pluszowy zajączek? Dlaczego zachował się samolubnie? Czy można mu wybaczyć i go zrozumieć? Odpowiedź na te wszystkie pytania bez problemu znajdziecie w książce.

To piękna opowieść o tym, że czasem z postępujemy niewłaściwie, bez przemyślenia, ale wszystko da się naprawić. Czasem dzięki pomocy przyjaciół, czasem spotkanych na drodze osób. Ważne, aby chcieć! 

Czytając "Pluszowego zajączka", dzięki tekstowi i pięknym ilustracjom, przeniosłam się na chwilę do krainy marzeń, magii i tego, co w Świętach ważne - bycia dobrym i troszczenia się o siebie. 

Piękna opowieść o przyjaźni, strachu przed utratą bliskich, naprawianiu błędów i pięknej bezinteresownej pomocy. A wszystko w magicznej atmosferze Świąt z Mikołajem, który w książce jest niezwykle ważny, ale...nie pojawia się nawet na chwilę. Taka nutka tajemnicy daje czytelnikowi przestrzeń na własną interpretację!

Informacje:

Pluszowy Zajączek
Autor: Iwonna Buczkowska
Ilustrator: Katarzyna Bukiert
Wydawnictwo BIS
2019

Książkę kupisz tutaj:

https://wydawnictwobis.com.pl/produkt/pluszowy-zajaczek/

1 komentarz: